Bez kategorii

Zakup miejsca na cmentarzu

rezerwacja grobów i mogił

Sprzedaż miejsc wolnych na cmentarzu to procedura znana nie od dziś. Dla wielu osób zakup miejsca pod grób jest ważną sprawą. Osoby starsze, często samotne, nie chcą obarczać w razie śmierci tym obowiązkiem krewnych czy znajomych. Chcą samodzielnie wybrać miejsce swojego pochówku, opłacić je i przekazać informację o swojej decyzji rodzinie. Na całym świecie jest to popularny i przyjęty społecznie zwyczaj. W większości rozwiniętych państw, cmentarze na co dzień dokonują sprzedaży wolnych miejsc pod groby. Wiele z nich co roku organizuje tzw. „dni otwarte”, podczas których można obejrzeć i zakupić wybrane miejsce. W Polsce coraz więcej cmentarzy wdraża tę usługę.

Regulamin cmentarza określa zakup miejsca

Cmentarze sprzedają zarówno miejsca pod groby, które są wyznaczonym kawałkiem terenu, jak i nisze w kolumbariach, wymurowane piwnice, a nawet grobowce. Ceny w zależności od rodzaju grobu i długości dzierżawy wahają się od 1500 zł do 18 000 zł.

Zakupujący podpisuje taką samą umowę jak w przypadku zakupu grobu pod bieżący pochówek. Najczęściej jest to dzierżawa na czas określony wynoszący 20 lat. W przypadku grobów murowanych okres dzierżawy może być wydłużony nawet do 100 lat. Wszystko zależy od regulaminu cmentarza i założeń administracji.

Sprzedaż rezerwacji przez Grobonet e-PRO jest prosta i skuteczna

W programie do zarządzania cmentarzami IAC z wyszukiwarką Grobonet, administrator ma możliwość sprzedaży miejsc na cmentarzu pod tzw. rezerwacje. Sprzedaż rezerwacji odbywa się przez przygotowany system sprzedaży-zakupy umieszczony w Grobonet e-PRO.

Jak sprzedawać wolne miejsca na cmentarzu?

Grobonet e-PRO pokazuje wolne miejsca przeznaczone do sprzedania. Wcześniej administrator na specjalnie przygotowanej elektronicznej mapie cmentarza wyznacza miejsca do sprzedaży wraz z ceną zakupu, może również dołączyć zdjęcie. System prezentuje oferty w wyszukiwarce. Odwiedzający Grobonet mogą zapoznać się z ofertą dostępnych miejsc wolnych do zakupienia, zobaczyć dokumentację fotograficzną miejsca, zlokalizować je na mapie cmentarza i od razu dokonać zakupu.

Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz, dokonać zapłaty przez e-płatności aby zostać właścicielem danego miejsca. Jeśli osoba kupi dane miejsce, to jej dane będą przeniesione automatycznie do programu administratora. Osoba kupująca staje się zarówno właścicielem, jak i dysponentem grobu.