AktualnościGrobonet

Wszystkich Świętych w czasie pandemii

Wszystkich świętych w czasie pandemii

Z dnia na dzień odnotowujemy coraz większą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem (COVID-19) w Polsce. Równolegle, wielkimi krokami zbliżą się dzień 1 listopada (Wszystkich Świętych). Dlatego pojawiły się też dodatkowe pytania, takie jak: Czy będę mógł odwiedzić groby bliskich osób? Jakie obostrzenia będą dotyczyć cmentarzy? Czy będę mógł zapalić znicz na grobie nieznanego żołnierza?. Na łamach artykułu przedstawiamy alternatywne sposoby uczestniczenia w obchodach Wszystkich Świętych oraz dzielimy się wiedzą na temat obecnych obostrzeń, które obowiązują na cmentarzach. 

Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie obostrzenia obowiązują na cmentarzach?
  2. Jakie są inne sposoby odwiedzenia cmentarza
  3. Czym jest wyszukiwarka osób pochowanych Grobonet.com

Czas czytania: 4 minuty

Wszystkich Świętych w dobie pandemii. Jakie obostrzenia obowiązują na cmentarzach?

Do tej pory resort nie poinformował o konkretnych zaleceniach czy planowanych restrykcjach. Według podanych informacji, wszystkie cmentarze będą otwarte. Będziemy mogli pójść na grób bliskiej osoby, jednak należy stosować się do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa. Ze względu na własne zdrowie, powinniśmy zasłaniać usta oraz nos, a także zachować bezpieczną odległość. Każdy z nas, odwiedzając grób na cmentarzu, musi mieć założoną maseczkę.

Bezpieczeństwo oraz zdrowie są bardzo ważne, dlatego wiele osób szuka innych rozwiązań uczestniczenia w obchodach Wszystkich Świętych. Każdy kto pozostanie w domu będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych funkcji. Dla własnego bezpieczeństwa odbądź spacer 360 po cmentarzu oraz zapal wirtualny znicz.

Za dodanie dodatkowych funkcji do poszczególnych Grobonetów odpowiadają administratorzy cmentarzy.

Alternatywne sposoby odwiedzenia cmentarza

Odwiedź groby bliskich za pomocą wyszukiwarki Grobonet.com

Sprawdź czy możesz odwiedzić grób bliskich osób za pomocą wyszukiwarki Grobonet.com. W tym celu należy wpisać imię i nazwisko osoby, której grobu szukamy oraz miejscowość, gdzie znajduje się grób. Kliknij “szukaj” a wyszukiwarka wyświetli imię i nazwisko zmarłego, datę jego urodzenia i śmierci, nazwę i adres cmentarza, na którym spoczywa. Do grobu jest przypisana mapa oraz numer sektora, rzędu i grobu, w którym spoczywa zmarły.

Przykładowy profil osoby pochowanej na www.grobonet.com

Zapal wirtualny znicz na grobie

Zapalenie wirtualnego znicza jest bezpłatne i bardzo proste. Po wyszukaniu konkretnej osoby pochowanej za pomocą wyszukiwarki osób pochowanych Grobonet.com, należy przejść na podstronę danej osoby i kliknąć ikonę z napisem “Zapal znicz”. Po wykonaniu tej czynności, użytkownik zostanie przekierowany do podstrony polem, w którym może umieścić informacje. Wirtualne znicze możemy podpisać i dodać informację o osobie, która je zapaliła np. Ania i Tomek – kochające wnuki. Uwaga! Na grobie może palić się tylko 6 zniczy jednocześnie.

Odbądź wirtualny spacer po cmentarz i zobacz miejsce spoczynku bliskiej osoby

Wirtualny spacer otwiera możliwość odwiedzenia konkretnego cmentarza, osobom które nie mogą udać się na cmentarz podczas dnia Wszystkich świętych czy Zaduszki. Sprawdź czy cmentarz, który chcesz odwiedzić wirtualnie posiada taką funkcję.

Administratorom cmentarzy udostępniliśmy także dodatkowe możliwości i dodanie do GROBONETU takich funkcji jak:  Nawiguj do grobu oraz Nawiguj do cmentarza.

Znajdź cmentarz i skorzystaj z nawigacji do grobu

Rozwiązania powstały z myślą o użytkownikach, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich. Nawigacje pozwalają na odnalezienie osoby pochowanej, grobu lub cmentarza.

Nawiguj do grobu działa w obrębie danego cmentarza i pokazuje położenie użytkownika oraz konkretnego grobu na cmentarzu. Nawiguj do cmentarza umożliwia internaucie wyznaczyć trasę dojazdu na dany cmentarz za pomocą Google Maps.