Bez kategorii

Zabezpieczenia domen Grobonet certyfikatm SSL

SSL, czyli Secure Sockets Layer to protokół dedykowany wszystkim stronom internetowym (GROBONET i IAC) w celu zabezpieczania przesyłania danych w sieci. Dzieki certyfikatowi, wszystkie informacje, które są przesyłane pomiędzy przeglądarką internetową a serwerem są szyfrowane. SSL gwarantuje, że komunikacja w Internecie odbywała się w bezpieczny sposób.

Jakie korzyści wynikają z posiadania certyfikatu SSL dla GROBONETU?

Szyfrowanie danych – certyfikat SSL chroni (szyfruje) przesyłanie poufnych informacji.
Poczucie bezpieczeństwa – certyfikat SSL jasno przedstawia, że zasady bezpieczeństwa i poufności są bardzo ważne. Użytkownicy czują się bezpiecznie gdy wchodzą na stronę i są pewni, że dbasz o ich komfort.
Wiarygodność – certyfikat SSL potwierdza wiarygodność GROBONETU.

Jak działa certyfikat SSL?

W przypadku GROBONETU, który nie posiada certyfikatu SSL, formularze oraz inne informacje przesyłane są do serwera w postaci otwartego tekstu. Otwartą treść w Internecie jest łatwo przechwycić i wykorzytać. Gdy GROBONET ma zainstalowany certyfikat SSL, wówczas informacja (między serwerem GROBONETU, a przeglądarką internetową) jest przesyłana w sposób zaszyfrowany.

Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony. Dla każdej innej domeny potrzebny jest osobny certyfikat.

Jak rozpoznać, że GROBONET jest zabezpieczony certyfikatem?

Po wybraniu linku, przed adresem niezabezpieczonej domeny pojawi się znak ostrzegawczy, który informuje o zagrożeniu. Może być to kłódka lub trójkąt z wykrzyknikiem.

strona niezabezpieczona certyfikatem ssl
Przykład niezabezpieczonego Grobonetu – Google Chrome
strona niezabezpieczona certyfikatem ssl
Przykład niezabezpieczonego Grobonetu – Firefox

Dlaczego należy stosować zabezpieczenie SSL?

  1. Certyfikat SSL szyfruje dane podczas ich przesyłania, tym samym zapewnia bezpieczeństwo użytkownikowi. Dzięki temu nie można przechwycić treści z formularza, zmodyfikować danych albo rozesłać wirusa.
  2. Certyfikat SSL wskazuje, że korzystanie z witryn internetowych jest bezpieczne, a użytkownik nie ma możliwości wyświetlania ani pobierania niebezpiecznych elementów.
  3. Certyfikat SSL to narzędzie poświadczające wiarygodność domeny. Jest gwarantem zachowania poufności danych i całej komunikacji. Aktualnie wyszukiwarki preferują domeny zabezpieczone certyfikatem SSL, ostrzegają użytkowników gdy dana witryna nie jest zabezpieczona certyfikatem SSL.

Zabezpieczenia SSL mogą być założone tylko na wersji 3,6 Interaktywnego Administratora Cmentarzy oraz na Grobonecie PRO. W innych wersjach założenie SSL może skutkować problemami w funkcjonowaniu systemu.

Roczny koszt certyfikatu SSL dla domeny Interaktywny Administrator Cmentarzy IAC i domeny Grobonet wynosi zaledwie 97,56 netto 120 zł brutto.

Chcesz zabezpieczyć swój Grobonet i nadać certyfikat SSL? Skontaktuj się z nami.